Министерството и дополнителната министерка за финансии со различни толкувања за извештајот на ММФ

Меѓународниот монетарен фонд ја пофали земјава дека почнала да закрепнува на економски план – ни прогнозираат забрзан раст за годинава, но сепак во нивниот последен извештај има низа критики и предупредувања. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер