Лоренцо: Ратификацијата на Протоколот за НАТО во Шпанија до 11 февруари тешко, но не и невозможно

Ратификацијата на Протоколот за членство на Македонија во НАТО по итна постапка во шпанскиот Парламент тешко дека може да се случи до 12 февруари, но тоа не е невозможно, изјави денеска амбасадорот на Шпанија во Скопје, Емилио Лоренцо. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер