Митревски: Јавната дебата е можност ВМРО-ДПМНЕ да покаже дали е за Законот за ЈО

Денеска во Собранието започнува јавната расправа за Законот за јавното обвинителство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер