Судскиот совет го разреши и врховниот судија Ристо Катавеновски

Судскиот совет го разрешил и судијата во Врховен суд, Ристо Катавеновски кој беше дел од кривичниот совет кој го ослободи од притвор бизнисменот Сеад Кочан додека беше во бегство, објавија повеќе медиуми. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер