,,Тоше има само датум на раѓање” – фановите на легендата го одбележаа неговиот роденден

Спомен куќата ,,Тоше Проески” денеска беше место каде што се собраа стотици негови фанови за да го одбележат неговиот 39-от роденден. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер