„Преку врата доаѓа лето"-мото на Демократската партија на Албанците за изборите

Демократската партија на Албанците (ДПА) го објави мотото „Преку врата доаѓа лето" со кое ќе настапи на предвремените парламентарни избори на 12 април. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер