Предлог законот за Јавно обвинителство во вторник во собраниска процедура

Власта одлучна Законот за Јавно обвинителство да се донесе до распуштање на Собранието. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер