Ќе се деблокира ли носењето на Законот за ЈО?

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти средбата на партиските работни групи во Собранието за Законот за Јавното обвинителство, и не се враќаат доколку министерката Дескоска на овие разговори не го повика и јавниот обвинител Љубомир Јовески.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер