Шарл Мишел во посета на Македонија, ќе се отвори ли европската перспектива за Македонија?

Во овие моменти според најавата, во Владата се очекува средбата на премиерот Спасовски со претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел, кој во земјава доаѓа на покана од претседателот Пендаровски.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер