Венецијанската комисија ја прифатила номинацијата на Дескоска за член на комисијата

Венецијанската комисија ја прифатила номинацијата на министерката за правда Дескоска за член на комисијата.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер