Венецијанската комисија ја прифатила номинацијата на Дескоска за член на комисијата

Министерката за правда Рената Дескоска и официјално е нов претставник на земјава во Венецијанската комисија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер