Ќе се деблокира ли носењето на Законот за ЈО?

Власта во офанзива да обезбеди мнозинство за гласање на Законот за јавно обвинителство, опозицијата бара вклучување на меѓународниот фактор во преговорите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер