ФИТР ги поддржува основците и средношколците да станат млади истражувачи

Со 6 милиони денари Фондот за иновации и технолошки развој ќе ги поддржува основците и средношколците да станат млади истражувачи преку третиот јавен повик „Предизвик за млади истражувачи„ кој беше објавен денеска. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер