Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство

ВМРО-ДПМНЕ ги подготви забелешките за Законот за јавно обвинителство, главните поенти ги соопшти лидерот на партијата Мицкоски кој порача дека според него законот е противуставен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер