СЗО го почна состанокот на кој одлучува за вонредна состојба поради коронавирусот

Долги редици во маркетите и испразнети рафтови, е сликата во градот Вухан, кој од синоќа е во целосен карантин. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер