СДСМ: Дрисла е класичен пример за катастрофалните инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Работата на депонијата Дрисла за владејачката СДСМ е пример за како што велат катастрофалните инвестиции на опозициската ВМРО – ДПМНЕ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер