ТИ: Македонија и Албанија најлошо рангирани според индексот на корупција во регионот

Пад од 13 места за земјава на ранг листата на Индексот за перцепција на корупцијата. Според Транспаренси интернешнал, Македонија за 2019та се најде на 106 место со 35 поени. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер