Ново сведоштво за фатениот измамник кој лажно се претставувал како вработен во ПИОМ

Освен за заостанати пензии од починати, измамникот од Гевгелија кој се претставувал како теренски работник во ПИОМ доведувал во заблуда граѓани и по повеќе други основи. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер