Меркел: Македонија направи неверојатен скок со решавањето на спорот за името

Со охрабрувачката порака на Ангела Меркел дека Македонија треба да ги почне преговорите, претседавачот со Унијата, Андреј Пленковиќ ја заокружи серијата средби со највисоките европски челници. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер