Пендаровски пред амбасадорите: Ќе придонесам за брзо формирање влада по изборите

Претседателот Пендаровски очекува преодната Влада да ги оправда очекувањата, изборите на 12 април да поминат во фер и демократска атмосфера,а партиите да покажат одговорно однесување, за веднаш по изборите брзо да се формира новата Влада. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер