И Македонија ќе го бојкотира доделувањето на Нобеловата награда за литература

И Македонија се солидаризира со петте балканските земји, кои одлучија денеска да го бојкотираат доделувањето на Нобеловата награда за литература на контроверзниот австриски писател Петер Хандке. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер