Македонски автобус се преврте во Србија на пат кон Копаоник, повредени се 26 лица

Утрово околу 10 часот излетал од патот и се превртел македонски автобус во соседна Србија на патниот правец Прокупље - Блаце кај месноста Белољин. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер