Зошто обвинителството не бара притвор за напад врз полицајци!?

Зошто јавното обвинителство не бара притвор за случаи со напади врз полицајци? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер