Македонски автобус се преврте во Србија на пат кон Копаоник

Утрово околу 10 часот излетал од патот и се превртел македонски автобус во соседна Србија близу Блаце кај месноста Белољин. Во несреќата се повредени 26 лица од кои 18 се згрижени во болницата во Блаце додека 8 се згрижени во болницата во Прокупље. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер