ВМРО-ДПМНЕ бара итно расчистување на случајот со нападот во Бутел

Од ВМРО-ДПМНЕ порачаа итно да се расчисти случајот со нападот на малолетник со нож во скопската населба Бутел за да се спречат тензии и шпекулации. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер