Заев и Сугарески во увид на градежните работи на клучката за ТИРЗ Прилеп

Надвозник со пристапни патишта кои овозможуваат безбедност и поголема пристапност за влез и излез од магистралниот пат Прилеп- Битола во индустриската зона ќе бидат ставени во функција до крајот на првата половина од идната година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер