Судот во Хаг да суди за собраниските инциденти од 27ми април, побара одбраната на обвинетите

Судењето на обвинетите за организирање на собраниските инциденти од 27ми април да го спроведе Меѓународниот суд на правдата во Хаг . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер