Меркел за прв пат во посета на Аушвиц

Ангела Меркел, која 14 години е германски канцелар, денеска за првпат го посети поранешниот концентрационен логор Аушвиц. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер