Дали кривичен ќе го прифати обвинението?

Судењето за обвинетите за организирање на собраниските инциденти од 27ми април да го спроведе Меѓународниот суд на правдата во Хаг. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер