Премиерот Заев најави шест странски инвестиции

Со посебно законско решение власта ќе привлекува стратешки инвестиции поголеми од 100 милиони евра на територијата на Скопје, но соодветно и во другите општини. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер