Дали конечно ќе се избере Државен ревизор - седница на Комисијата за избори и именување

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска на прес конференција ја обвини власта дека собранието го претворила во нотаријат со злоупотреба на институтот на носење закони по брза постапка. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер