Седница за автентичното толкување за аболицијата на Иванов нема пред 11 декември

Автентичното толкување на членот 11 од Законот за помилување нема да се најде на пленарна седница пред 11-ти декември, брифира претседателот на Собранието, Талат Џафери. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер