Дебата за улогата на Македонија во НАТО

Процесот за ратификација на протоколот за членство на земјава во НАТО се уште не е завршен, но македонското знаме, од денеска се вее заедно со знамињата на останатите земји членки на Алијансата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер