Дескоска : Законот за амнестија е добар за правдата во Македонија

Во емисијата ,,Само вистина” на Канал 5 , министерката за правда Рената Дескоска , на прашањето за случајот кога пратеник бил амнестиран , а неколку часа потоа гласал, рече дека Законот за амнестија е добар за правдата во Македонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер