62 компании ќе добијат пари од Фондот за иновации

62 компании од 500 кои аплицирале на повикот за комерцијализација на иновации ќе добијат пари од Фондот за иновации и технолошки развој до крајот на годината. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер