За Пендаровски ЕУ нема алтернатива, Вучиќ не е сигурен дали Брисел знае што сака со регионот

Со највисоки државни и воени почести и со порака дека Македонија и Србија немаат отворени прашања, освен косовското, српскиот претседател Вучиќ го пречека македонскиот колега Стево Пендаровски пред Палатата Србија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер