Се очекува експертизата на Венецијанската комисија за Законот за јазиците

Ќе почекаме да ги видиме и официјални забелешки на Венецијанската комисија за Законот за јазици, но секое враќање назад не и’ служи на земјата и на меѓуетничките односи, вели претседателот ДУИ, Али Ахмети . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер