Само шест пријави за нарушување на правото на здрава животна средина добиле судска разврска

Само шест случаи добиле судска разврска по поднесени кривични пријави за нарушување на правото на здрава животна средина. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер