НАКС: Колективен договор заради разликите во платите на универзитетските професори

Државата издвојува два до три пати помали средства за плати на академскиот кадар во споредба со платите во јавните универзитети во регионот, покажува истражувањето на Независниот академски синдикат. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер