Франција го ратификува пристапниот протокол за НАТО за Македонија

Македонија го мина и претпоследниот филтер до членството во НАТО. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер