Власта ги оцртува контурите на ветингот во правосудството

Власта ги оцртува контурите на ветингот во правосудството, судиите и обвинителите не се противат на идејата но велат овој процес мора да се спроведе внимателно и согласно меѓународните стандарди. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер