Резултатите во Шпанија нова неизвесност за протоколот за членство во НАТО

Вонредните парламентарни избори во Шпанија дополнително ја искомпликуваа политичката состојба во земјата, а тоа директно ќе влијае врз членството на Македонија во НАТО. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер