Пендаровски во Франција, утре на средба со Макрон

Пред да замине, Пендаровски рече дека не очекува пресврт или драстична промена на позицијата, но порача дека тоа ќе биде исклучителна прилика да се соочат ставовите и да се нагласи постигнатото на земјава на пат кон ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер