СОНК и МОН се договорија: Десет проценти за наставниците од први јануари

Синдикатот на образование и министерот за образование Арбер Адеми конечно постигнаа договор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер