Девет години затвор за Ѓоко Поповски

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски повторно доби 9 години казна затвор за случајот „Триста“ за набавката на возила за полицијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер