Косово најавува екстрадиција на Демири и Исмаиловиќ, осомничени во „Монструм“

Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ќе бидат екстрадирани во Македонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер