Околу 200 првачиња не следат настава оти не се вакцинирани

Властите остануваат цврсто на ставот дека невакцинирани деца не смеат да посетуваат настава, како во училишните клупи, така и во градинките, се додека не достават потврда за примена МРП-вакцина. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер