Костадинов: Платите продолжуваат да растат

Од СДСМ денес се пофалија дека просечната плата според податоците на Државниот завод за статистика пораснала за речиси 4% во споредба со истиот период лани. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер