Жестока дебата во европскиот парламент за Македонија

Европската унија го губи кредибилететот, а паѓа и митот дека Емануел Макрон е големиот Европеец, жестоки осуди и критики за европското „не“ на преговорите за Македонија и Албанија одекнаа во Европскиот Парламент. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер