Дефинитивно пописот се одлага - ќе се чека датум од новата влада

Пописот на населението кој се предвидуваше да се спроведе во Април идната година отпаѓа заради изборите – велат од Државниот завод за статистика. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер